احتمال افت فشار گاز در آذربایجان‌شرقی در انتهای خطوط ‌توزیع

احتمال افت فشار گاز در آذربایجان‌شرقی در انتهای خطوط ‌توزیع

مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان‌شرقی گفت: با تلاش شبانه‌روزی کارکنان شرکت گاز استان، از افت فشاری که موجب قطعی گاز شود جلوگیری به‌عمل‌آمده، لکن در انتهای خطوط و شبکه‌های توزیع گاز افت فشار محتمل است.

به گزارش اخترنیوز به نقل از  ایسنا، منطقه آذربایجان‌شرقی، ولی‌الله دینی با اشاره به وضعیت پوشش گاز شهرستان‌ها و روستاهای آذربایجان شرقی، اظهار کرد: تمامی مناطق استان از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند بوده و برنامه‌ریزی ما برای باقی‌مانده ۱۰ درصد جمعیت روستایی است که هنوز از نعمت گاز بهره‌مند نشده‌اند.

وی با بیان اینکه عدم رعایت نکات ایمنی گاز طبیعی حادثه می‌آفریند، افزود: در ارتباط با استفاده از گاز طبیعی اگر نکات ایمنی را رعایت نکنند ممکن است موجب بروز مشکل برای مصرف‌کنندگان شود.

وی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه آیا در استان افت فشار گاز خواهیم داشت یا خیر؟ بیان کرد: با تلاش شبانه‌روزی کارکنان خدوم شرکت گاز آذربایجان شرقی از افت فشاری که موجب قطعی گاز شود جلوگیری به‌عمل‌آمده، لکن در انتهای خطوط و شبکه‌های توزیع گاز افت فشار محتمل است.

دینی با اشاره به وضعیت جایگاه‌های سوخت گاز CNG در آذربایجان شرقی در ایام پرمصرف تاکید کرد: خوشبختانه با اتخاذ تدابیر مقتضی جایگاه‌های سوخت "سی‌ان‌جی" بدون قطعی و یا افت فشار دایر بوده و مشکل خاصی نداشتیم.

مدیرعامل شرکت گاز استان با تاکید بر اینکه شرکت گاز حتی در روزهای پرمصرف گاز کارخانجات و صنایع را تامین می‌کند، اظهار کرد: گاز صنایع و نیروگاه حرارتی تبریز را در سخت‌ترین شرایط تامین کرده‌ایم و اگر تحت هر شرایطی صنعتی به دلیل عدم تأمین گاز از سوخت مایع استفاده کند مابه‌التفاوت قابل‌بررسی و پرداخت است.

وی در ادامه تشریح کرد: در حال حاضر صددرصد جمعیت شهری و ۸۸ درصد جمعیت روستایی آذربایجان شرقی از نعمت گاز برخوردارند که این رقم در دهه فجر امسال با افتتاح پروژه‌های گازرسانی به ۱۴۸ روستای استان به ۹۰ درصد می‌رسد.

وی در پایان با اشاره به اینکه مردم استان در هر شرایطی صرفه‌جویی در مصرف گاز را در اولویت قرار دهند، خاطرنشان کرد: از عموم هم استانی‌های عزیز تقاضا دارم در کنار توجه به صرفه‌جویی و مدیریت مصرف گاز حتما به رعایت نکات ایمنی مصرف گاز نیز توجه ویژه‌ای داشته باشند.

نظرات

کد امنیتی رفرش
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما