چین خواستار گفتگو با آمریکا بر سر اختلافات تجاری شد

چین خواستار گفتگو با آمریکا بر سر اختلافات تجاری شد

گفته شده درخواست پکن به طور ویژه بر گفتگو با آمریکایی‌ها در ارتباط با اعمال تعرفه ۱۶ میلیارد دلاری بر کالاهای چینی است که هفته گذشته از سوی واشنگتن اعمال شد.

در عین حال هفته گذشته همزمان با اعمال تعرفه از سوی آمریکا بر گروه‌های جدیدی از کالاهای چینی، پکن نیز با اقدام مقابله به مثل و وضع تعرفه بر کالاهای مشابه آمریکایی به این وضعیت واکنش نشان داد.

در حال حاضر چینی‌ها که پیشتر شکایت خود علیه آمریکا را در سازمان تجارت جهانی به ثبت رسانده بودند، حال خواستار فرصتی ۶۰ روزه برای از سرگیری دور جدیدی از گفتگوها با همتایان آمریکایی خود شده‌اند، هرچند مقامات پکن این دور از گفتگوها را آخرین فرصت برای رسیدگی به موضوعات مورد اختلاف خود با واشنگتن اعلام کرده‌اند.

جنگ تجاری ترامپ که با وضع تعرفه بر واردات برخی کالاها از جمله فولاد و آلومینیوم از مقصد اتحادیه اروپا، چین، کانادا و مکزیک به آمریکا از اردیبهشت  ماه امسال آغاز شد، علاوه بر نارضایتی رقبای آمریکا، سایر متحدان این کشور از جمله کشورهای اروپایی را نگران ساخته است، هرچند این کشورها با اقدامات مقابله به مثل به تصمیم یکجانبه ترامپ واکنش نشان دادند.

همچنین در حالی که تصمیم جنجالی ترامپ در مورد افزایش تعرفه بر واردات کالاها به شکایت برخی کشورها از جمله چین و ترکیه از آمریکا در سازمان تجارت جهانی منجر شده است، حال برخی منابع از تصمیم آتی دولت ترامپ برای وضع تعرفه ۲۰۰ میلیارد دلاری بر کالاهای چینی در آینده نزدیک خبر می‌دهند. موضوعی که در صورت عملی شدن می‌تواند جنگ تجاری آمریکا با چین را وارد مرحله‌ای جدید کند.

مطالب مرتبط با پست جاری

نظرات

کد امنیتی رفرش
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما