تکلیف رییس جمهوری برای وزارتخانه های امورخارجه و کشاورزی در خصوص مقابله با گرد و غبار

 تکلیف رییس جمهوری برای وزارتخانه های امورخارجه و کشاورزی در خصوص مقابله با گرد و غبار

به گزارش اخترنیوز از پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، معصومه ابتکار اظهار کرد: در این جلسه گزارشی از توفان گرد و غبار استان خوزستان ارائه شد.
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست افزود: رئیس جمهوری از وزیر کشاورزی خواست تا روند مالچ پاشی و نهالکاری در کانون های داخلی گرد و غبار به ویژه در خوزستان تسریع شود.
وی همچنین از دستور رئیس جمهوری به وزیر امور خارجه برای پیگیری ویژه مسائل دو جانبه ایران و عراق در این زمینه خبر داد و اظهار کرد: ارائه گزارش وزیر نیرو در خصوص دلایل قطعی برق و آب به علت توفان گرد و غبار در خوزستان و اقدامات انجام شده برای رفع این مشکل از دیگر بخش های این جلسه بود.
در این جلسه گزارشی از اقدامات صورت گرفته در حوزه مقابله با پدیده گرد و غبار در کشور همچون احیا و آبگیری 70 درصدی تالاب هورالعظیم، همچنین شناسایی کانون های داخلی گرد و غبار ارائه شد.
با توجه به اینکه وقوع توفان گرد و غبار خوزستان از جمله موارد بحران محسوب می شود، به اقدامات ستاد مدیریت بحران کشور نیز اشاره شد.
چند روزی است که توفان های گرد و غبار زندگی را در خورستان فلج کرده، مدارس تعطیل و آب و برق نیز قطع شده بود.

مطالب مرتبط با پست جاری

نظرات

کد امنیتی رفرش
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما