جامعه دیگر کشش و توان افزایش قیمت خودرو را ندارد

جامعه دیگر کشش و توان افزایش قیمت خودرو را ندارد

به گزارش تریبون۲۴ به نقل از خبر خودروعضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی بیان داشت: با توجه به افزایش قیمت بی رویه خودرو به نظر نمی رسد دیگر جامعه تاب و توان افزایش مجدد قیمت خودرو را داشته باشد در حال حاضر نیز در در ملاقات مردمی و در همه جلساتی که مردم حضور پیدا کنند، بیش از ان چیزی که تصور می شود نسبت به مشکلاتی که گرانی خودرو برای آنها ایجاد کرده است ابراز نگرانی کرده و مراتب اعتراض خود را به افزایش قیمت خودرو اعلام می دارند.

غلام محمد زارعی در گفتگو با خبرنگار خبرخودرو گفت: قیمت خودرو منطقا نباید اینقدر افزایش پیدا می کرد. وقتی که با وجود حمایت ها و در نظر گرفتن سازوکارها برای تثبیت قیمت خودرو باز هم با افزایش شدید قیمت ها مواجه می شویم، طبیعی است که سازوکار هایی که در همکاری و همیاری با خودروسازان وجود داشته کارایی خود را از دست می دهند .

نماینده مردم بویراحمد و دنا در ادامه گفت: آنچه که مسلم است اگر خودروسازان تولیدات خود را در ساز و کار همین نمایندگی های فروش تنظیم کنند و برای مصرف کننده واقعی شرایطی را فراهم کند که مستقیما از نمایندگی های مجاز خریداری نمایند دیگر جایی برای دلالی و واسطه ها نخواهد بود. با توجه به رویه ای که در حال حاضر خودروسازان برای عرضه محصولات خود در پیش گرفته اند تولیدات آنها در اختیار دلال ها و واسطه ها قرار می گیرد و این دلال ها هستند که خودرو را در اختیار مصرف کننده واقعی با قیمت هایی گزاف عرضه میکنند.

زارعی در پایان با بیان اینکه متاسفانه جامعه ما در شرایط کنونی از عدم شفافیت رنج میبرد و در حوزه خودرو سازی نیز خودروسازان ما نه در تولید نه در عرضه ونه در قیمت، شفافیت ندارند گفت: مادامی که این شفافیت اتفاق نیفتد قیمت خودرو واقعی نخواهد شد و مشکلات هم کاهش نمی یابد.

مطالب مرتبط با پست جاری

نظرات

کد امنیتی رفرش
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما