پرسپولیس ورژن آسیا؛ مثل دستگاه پرس!

پرسپولیس ورژن آسیا؛ مثل دستگاه پرس!

به گزارشاخترنیوز و به نقل از ورزش سه ، پرسپولیس در یکی از حساس‎ترین مسابقات ماه‌های اخیر خود در دوحه میهمان الدحیل بود و توانست یکی از بهترین بازیهای خود را  در ماه های اخیر به نمایش بگذارد.


*اشتباهات زنجیره ای ؛ گل غیر منتظره


الدحیل بازی را خوب شروع کرد و با ایجاد حملات پیاپی روی دروازه پرسپولیس به دنبال گل بود. اولین موقعیت خطرناک نیمه اول برای الدحیل با همکاری دو ستاره ی این تیم آغاز شد  . توپ ارسالی بازیکن الدحیل به یوسف العربی رسید که با پاسی رو به عقب توپ را به نام تائه هی رساند، این بازیکن کره ای با ضربه سر دروازه پرسپولیس را به شدت تهدید کرد. بازی سراسیمه بازیکنان پرسپولیس در خط دفاعی و اشتباهات پی در پی آن ها باعث شده بود تا مهاجمین الدحیل با ایجاد خطر روی دروازه بیرانوند به گل برتری نزدیک شوند . تیم الدحیل سمت راست خط دفاعی پرسپولیس را مورد هدف قرار داده بودند و ادمیلسون با افزایش فشار بر روی منطقه راست خط دفاعی پرسپولیس ، بارها توانست از حسین ماهینی عبور کند . این اصرار جواب داد و دقیقه 14 توپ ارسالی ادمیلسون از گوشه محوطه پرسپولیس و سهل انگاری حسین ماهینی سبب شد تا این بازیکن در موقعیت خوبی توپ را روی دیرک دورتر ارسال کند . توپ در دهانه دروازه به معز علی رسید که او نیز روی غفلت مدافعان این تیم و در موقعیتی مناسب با بیرانوند در آستانه دروازه تک به تک شد و توانست با ضربه سر گل برتری الدحیل را به نام خود کند . چند ثانیه قبل از اینکه معز علی به توپ ضربه بزند ، احمد نوراللهی با این بازیکن یارگیری کرده بود ولی غفلت هافبک میانی پرسپولیسی ها که در یارگیری نفر به نفر ، سبب شد تا معز علی بدون ایجاد مزاحمتی روی دیرک دوم به هوا بلند شود و ضربه را بزند . پرسپولیس بعد از دریافت گل اما شرایط مناسبی را به خود اختصاص داد و توانست با خروج از لاک دفاعی چند موقعیت جدی نیز روی دروازه حریف شکل دهد . همکاری امید عالیشاه-محمد انصاری بهترین موقعیت پرسپولیس را در دقیقه 24 به ارمغان پاس در عمق بشار رسن در مقابل دروازه الدحیل به امید عالیشاه رسید که شوت این بازیکن به شکل خطرناکی از کنار دروازه عبور کرد.

 

 

*نیمه دوم ؛ فرق از زمین تا آسمان


پرسپولیس در نیمه دوم یک نمایش فوق العاده از خود به جا گذاشت . سرخپوشان در ابتدای نیمه دوم موقعیت خوبی را از دست دادند . بازیکنان الدحیل در نیمه دوم میل زیادی به حملات زهردار نداشتند و سعی می کردند با میدان داری بازی را کنترل اما در مقابل شاگردان برانکو به دنبال جبران گل دریافتی در نیمه اول بودند . هافبک های پرسپولیس به خوبی توانستند با تسلط بر میانه زمین و شکل دادن فرصت موقعیت سازی برای هم‌تیمی‌های خود، نبیل معلول و شاگردانش را دچار دردسر کنند تا جایی که هر دو تعویض الدحیل اختصاص به این بخش زمین برای خارج کردن تیمش از این فشار اختصاص یافت . در این نیمه شاگردان برانکو پرسینگ از بالا را در دستور کار خود قرار دادند و توانستند چندین بار هم توپ را از بازیکنان الدحیل بگیرند . شاگردان برانکو حتی اجازه نمی‌دادند الدحیلی‌ها به سادگی از یک سوم دفاعی خود خارج شوند . بازیکنان پرسپولیس پرسینگ شدید را به خوبی اجرا کردند و بازی خوبی را به نمایش گذاشتند . بر خلاف تصورات بدبینانه ای که بعضا وجود داشت ، شاگردان برانکو شجاعانه کار کردند و حتی مالکیت بازی را هم تا حد قابل قبولی در اختیار گرفتند . کمتر کسی انتظار چنین عملکردی را از آن ها داشت.

 


* امیدوار باشیم

 

پرسپولیس علی رغم شکست ، در این بازی نمایش سزاوارانه‌ای داشت و هر چند در دقیقه ۱۵ دروازه این تیم باز شد ولی در ادامه چیزی از حریف کم نداشت. پرسپولیس در محرومیتی که مدیرانش به همراه طارمی ساخته‌اند نه تنها تقویت نشده که با کوچ چند بازیکنش تضعیف هم شده است اما در این بازی همه چیز متفاوت بود . آنها نیمه اول را خوب شروع کردند و در یک غافلگیری گل خوردند اما در نیمه دوم‌ کیفیت تیمی بهتری را به نمایش گذاشتند.


در بازی دیروز بدون شک زوج کامیابی نیا-نورالهی عملکرد بسیار خوبی داشتند . کامیابی نیا یکی از بهترین بازیکنان زمین بود و با قطع به موقع توپ در چند صحنه ضد حملات خطرناک الدحیل را خنثی کرد و اجازه هنرنمایی به بازیکنان تکنیکی حریف را نداد . نورالهی در نیمه اول دقیقا همانی بود که باید باشد . در حالت هجومی و هم در حالت دفاعی به خوبی از پس وظایف محوله برآمد علاوه بر این دو ، بشار رسن نیز یکی از بهترین نمایش های خود در چند وقت اخیر ارائه کرد . شاگردان برانکو اگرچه با یک گل مقابل حریف خود بازنده از زمین خارج شدند ولی هواداران این تیم امیدوارند تا در بازی برگشت و با توجه به حضور هواداران بتوانند شکست خفیف در بازی رفت را جبران کنند .

 

مطالب مرتبط با پست جاری

نظرات

کد امنیتی رفرش
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما