بانک ملی ایران 871 میلیارد ریال اموال مازاد فروخت

بانک ملی ایران 871 میلیارد ریال اموال مازاد فروخت

به گزارش اخترنیوز به نقل از ایرنا از این بانک، محمدرضا حسین زاده روز سه شنبه اظهار داشت: هموارسازی مسیر واگذاری شرکت ها و املاک مازاد با هدف اجرای قانون کاهش بنگاهداری بانک ها، افزایش سرعت گردش پول در جامعه و پرداخت تسهیلات بیشتر به مشتریان از اولویت های بانک ملی ایران است.
مدیرعامل بانک ملی ایران ادامه داد: در سال های 94 تا 96 نیز تعداد 661 مورد از املاک این بانک از طریق512 مزایده فروخته شده است که ارزش آن به پنج هزار و 609 میلیارد و 903 میلیون ریال می رسد.
حسین زاده یادآور شد: با اینکه وضعیت بازار مسکن و ملک در سال های گذشته سبب شد که بانک‌ها نتوانند به راحتی بخشی از اموال خود به ویژه در بخش مسکن و ساختمان را واگذار کنند، بانک ملی ایران عملکرد خوبی در فروش املاک مازاد داشت به طوری که تعداد و ارزش املاک به فروش رسیده در سال 96 نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن از رشد قابل توجهی برخوردار بوده است.
رئیس شورای هماهنگی بانک های دولتی گفت: همه بانک های دولتی کارگروه هایی را برای واگذاری و فروش این شرکت ها تشکیل داده اند که بانک ملی ایران یکی از موفق ترین سازمان ها در فروش و واگذاری شرکت ها و املاک مازاد و تملیکی بوده است.
حسین زاده خاطر نشان کرد: در سال 95 تعداد 177 مورد از املاک مازاد ملکی و تملیکی به ارزش یک هزار و 70 میلیارد و 238 میلیون ریال و در سال 96 تعداد 269 مورد از این املاک به ارزش 2 هزار و 922 میلیارد و 848 میلیون ریال واگذار شده است.
 موضوع فروش اموال مازاد بانک ها از مهمترین مطالبات رئیس جمهوری از مسعود کرباسیان در زمان سپردن مسئولیت وزارت امور اقتصادی و دارایی بود؛ کرباسیان چهارم شهریور در جلسه استیضاحش که به سلب اعتماد مجلس از وی انجامید، اعلام کرد: از شهریورماه پارسال تاکنون بیش از 6 هزار میلیارد تومان از دارایی های مازاد بانک ها به فروش رسیده است در حالی که از سال 1393 تا پیش از روی کار آمدن دولت دوازدهم این میزان 10 هزار میلیارد تومان بود.

مطالب مرتبط با پست جاری

نظرات

کد امنیتی رفرش
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما