مدیرعامل اوبر استعفا داد

 مدیرعامل اوبر استعفا داد

سهام‌داران شرکت "اوبر" (Uber) به دلیل به وقوع پیوستن رسوایی‌های مکرر تراویس کالانیک مدیرعامل این شرکت را وادار به استعفا کردند.

به گزارش اخترنیوز و به نقل از انگجت ،تراویس کالانیک مدیرعامل اوبر تحت فشار سنگین گروه بزرگی از سهامداران شرکت، از کار خود استعفا داد.

کالانیک به دلیل رسوایی‌های متعدد مانند آزار و اذیت جنسی، تبعیض و نگاه نابرابر به زنان و بروز مشکلات به دلیل مسائل پرداختی و نقض قوانین مسافربری که در چند وقت گذشته رخ داده و آمار آن رو به افزایش است از سمت خود کناره‌گیری کرد.

در اواخر ماه فوریه، این مدیر ۴۰ ساله اعلام کرد که قصد دارد این شرکت را به طور اساسی تغییر داده و سبب رشد آن شود اما گروهی از سرمایه‌گذاران با نوشتن یک نامه خواهان تغییر مدیرعامل شدند.

البته او هنوز مالک بخش قابل توجهی از این شرکت است و به عنوان یک عضو هیئت مدیره باقی خواهد ماند.

اوبر(Uber) یک سامانه درخواست خودرو مستقر در سانفرانسیسکو است. اپلیکیشن این سامانه به طور خودکار مسافران را با نزدیکترین راننده مرتبط ساخته و موقعیت مسافر را برای راننده می‌فرستد.

مشتریان از طریق اپلیکیشن گوشی‌های هوشمند تقاضای خودرو کرده و موقعیت راننده خود را ردیابی می‌کنند. رانندگان اوبر از خودروی شخصی خود استفاده می‌کنند. این سرویس در ۶۶ کشور و ۵۳۶ شهر در سطح جهان در دسترس است.

مطالب مرتبط با پست جاری

نظرات

کد امنیتی رفرش
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما