دی میستورا: روند گذار در سوریه در ۳ مرحله خواهد بود

 دی میستورا: روند گذار در سوریه در ۳ مرحله خواهد بود

گروه عربی در سازمان ملل مذاکراتی را با استفان دی میستورا درباره سوریه انجام داد.

به گزارش اخترنیوز ،  گروه عربی در سازمان ملل در جریان رایزنی‌هایش با استفان دی‌ میستورا، فرستاده سازمان ملل به سوریه به بررسی گذار قدرت در سوریه پرداخت.

استفان دی میستورا نیز بعد از این دیدار در گفت‌وگو با شبکه العربیه بر اهمیت مشارکت اتحادیه عرب در مذاکرات ژنو درباره سوریه تاکید کرد.

دی میستورا تصریح کرد، روند گذار سیاسی در سوریه طی سه مرحله خواهد بود که شامل تشکیل دولت انتقالی و تدوین قانون اساسی است.

وی اظهار داشت، این دیدگاه را هم به شورای امنیت داده است.

دی میستورا عنوان داشت، سوریه کشوری در جهان عرب است از این رو حفظ جایگاه و حضور و مشارکت اتحادیه عرب در مذاکرات ژنو ضروری است.

همچنین هیئت عالی مذاکرات که بعد از نشست مخالفان در ریاض تشکیل شد، مخالفت خود را با تهدید سازمان ملل به تشکیل هیئت مخالفان در صورتیکه که نتواند یک تیم منسجم برای شرکت در مذاکرات ژنو تشکیل دهد، اعلام کرد.

این گروه در بیاینه‌ای اعلام کرد، گروه‌های خارجی نمی‌توانند نمایندگان سوری را در مذاکرات ژنو تعیین کنند و اگر مذاکرات شامل گذار قدرت و سپردن قدرت به یک هیئت انتقالی نباشد دعوت مذاکرات آتی ژنو را نمی‌پذیرند.

مطالب مرتبط با پست جاری

نظرات

کد امنیتی رفرش
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما