نجات یک گروه کوهنوردی گرفتار در برف و بوران ارتفاعات جلفا

نجات یک گروه کوهنوردی گرفتار در برف و بوران ارتفاعات جلفا

مسئول امداد و نجات منطقه آزاد تجاری - صنعتی ارس روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا ضمن اعلام این مطلب، اظهار کرد: ساعات ابتدایی بامداد امروز از طریق پلیش 110 از گرفتار شدن گروه کوهنوردی آگاه شده و بلافاصله یک تیم 10 نفره همراه با یک دستگاه خودروی سخت رو به منطقه مورد نظر اعزام شد.
محبوب ابراهیمی افزود: امدادگران پس از حضور در ارتفاعات مینجیغلی واقع در روستای قره بولاغ، پس از ساعت ها جست وجو و عملیات شناسایی، در نهایت پس از هشت ساعت تمامی کوه نوردان در محلی که گرفتار شده بودند شناسائی , نجات یافتند.
وی ادامه داد: گروه کوهنوردی فوق به دلیل برف و بوران و کولاک شدید مسیر برگشت خود را گم کرده بودند که با تلاش تیم امداد و نجات، از محل به جاده اصلی روستا منتقل شدند.
ابراهیمی گفت: تنها یکی از کوه نوردان فوق از وضعیت جسمانی چندان مناسبی برخوردار نبود که بلافاصله به بیمارستان ساجدی هادی شهر منتقل و بقیه نفرات در سلامت کامل هستند.
شهرستان جلفا در 130کیلومتری شمال تبریز مرکز استان آذربایجان شرقی واقع است.

مطالب مرتبط با پست جاری

نظرات

کد امنیتی رفرش
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما